Герой на демократическият труд

от Всичко за 1 лев, свободната енциклопедия

(Разлики между версиите)
Версия от 19:30, 17 ное 2009
Pavlovich (Беседа | приноси)

← Go to previous diff
Текуща версия
Pavlovich (Беседа | приноси)

Ред 1: Ред 1:
-Учредено е с указ на [[Политбюро]] на Великият джедайски събор в Меричлери на 15 юни 1948 година, като до 1950 година носи името „Герой на труда“ а до 1989 "Герой на социалистическият труд". След 1989 званието носи името "Герой на демократическият труд". Присъжда се от [[Йода]]та, на български и чужди [[Махудзари]] „за изключителни и трайни постижения от особено голямо значение за развитието на селското стопанство, просветата, културата, изкуството, техническия прогрес и за изключителни заслуги в строителството и защитата на социализъма и комунизъма в [[Абсурдистан]] и други стоически страни“.+Учредено е с указ на [[Политбюро]] на Великият джедайски събор в Меричлери на 15 юни 1948 година, като до 1950 година носи името „Герой на труда“ а до 1989 "Герой на социалистическият труд". След 1989 званието носи името "Герой на демократическият труд". Присъжда се от [[Йода]]та, на български и чужди [[Махудзари]] „за изключителни и трайни постижения от особено голямо значение за развитието на селското стопанство, просветата, културата, изкуството, техническия прогрес и за изключителни заслуги в строителството и защитата на социализъма и [[Комунизъм]]а в [[Абсурдистан]] и други стоически страни“.
---- ----
-На наградените лица се връчва [[Бира]] и знакът на званието „[[Златен чеп]] със сърп и чук“, орден „[[Жоро Ментата]]" и грамота от Имперският съвет на [[Политици]]те и еднократно възнаграждение от 1500 [[Бисквити Победа -Бургас]]. При удостояване втори и трети път със същото звание се връчва само медал „Златен Чеп със сърп и чук“ .На лауреатите повече от един път се полага [[Чушкопек]].+На наградените лица се връчва [[Бира]] и знакът на званието „[[Златен Чеп]] със сърп и чук“, орден „[[Жоро Ментата]]" и грамота от Имперският съвет на [[Политици]]те и еднократно възнаграждение от 1500 [[Бисквити Победа -Бургас]]. При удостояване втори и трети път със същото звание се връчва само медал „Златен Чеп със сърп и чук“ .На лауреатите повече от един път се полага [[Чушкопек]].
---- ----
Носители на ордена са видни [[Лайнояди]] участвали в проекта [[Ефект на Демокрацията]] във фаза предшестваща [[Хоспитализацията]]. Носители на ордена са видни [[Лайнояди]] участвали в проекта [[Ефект на Демокрацията]] във фаза предшестваща [[Хоспитализацията]].
 +
 +----
 + "Беше изумителна работничка, даваше 24 000 удара за осем часа при норма 4000" - [[Георги Първанов]] за майка си Седефка П.
[[Категория:Изпитано в България]] [[Категория:Изпитано в България]]

Текуща версия

Учредено е с указ на Политбюро на Великият джедайски събор в Меричлери на 15 юни 1948 година, като до 1950 година носи името „Герой на труда“ а до 1989 "Герой на социалистическият труд". След 1989 званието носи името "Герой на демократическият труд". Присъжда се от Йодата, на български и чужди Махудзари „за изключителни и трайни постижения от особено голямо значение за развитието на селското стопанство, просветата, културата, изкуството, техническия прогрес и за изключителни заслуги в строителството и защитата на социализъма и Комунизъма в Абсурдистан и други стоически страни“.


На наградените лица се връчва Бира и знакът на званието „Златен Чеп със сърп и чук“, орден „Жоро Ментата" и грамота от Имперският съвет на Политиците и еднократно възнаграждение от 1500 Бисквити Победа -Бургас. При удостояване втори и трети път със същото звание се връчва само медал „Златен Чеп със сърп и чук“ .На лауреатите повече от един път се полага Чушкопек.


Носители на ордена са видни Лайнояди участвали в проекта Ефект на Демокрацията във фаза предшестваща Хоспитализацията.


"Беше изумителна работничка, даваше 24 000 удара за осем часа при норма 4000" - Георги Първанов за майка си Седефка П.
Лични инструменти