ИграйЗаБезПари

от Всичко за 1 лев, свободната енциклопедия

(Разлики между версиите)
Версия от 17:23, 8 юни 2013
Куцо Магаре (Беседа | приноси)
Хо-хо!
← Go to previous diff
Текуща версия
Куцо Магаре (Беседа | приноси)
модернизация и корекция
Ред 1: Ред 1:
[[ИграйЗаБезПари]], още наричано '''Play4Free''' или '''Free2Play''' по англичонски е един от основните начини за печелене на пари от [[симулатори на насилие]]. Идеята е, че хората не ви искат пари, за да участвате, но ви искат пари, ако вие искате да си вземете нещо по-силно и по-хубаво от на прадядо кремъклийката.</br> [[ИграйЗаБезПари]], още наричано '''Play4Free''' или '''Free2Play''' по англичонски е един от основните начини за печелене на пари от [[симулатори на насилие]]. Идеята е, че хората не ви искат пари, за да участвате, но ви искат пари, ако вие искате да си вземете нещо по-силно и по-хубаво от на прадядо кремъклийката.</br>
-[[Големите глави|Учените]] са доказали, че ако давате [[пари]] за [[ИграйЗаБезПари]] игри, ще дадете повече [[пари]], ако ги дадете за истински [[симулатор на насилие]] с еднократна такса.+[[Големите глави|Учените]] са доказали, че ако давате [[пари]] за [[ИграйЗаБезПари]] игри, ще дадете повече [[пари]], отколкото ако ги дадете за истински [[симулатор на насилие]] с еднократна такса.
 + 
 + 
 +С други думи: няма безплатен обяд
 + 
 +Или с по-други думи: ако продуктът е безплатен, ''ВИЕ'' сте всъщност продукта.
 + 
 + 
 +Към 2019-20 година вече виждаме големи поредици, които се възползват от този модел и тикат микротранзакции в игри. Fallout 76, Elder Scrolls: Blades, [[Калафдуте]]: Blops4 и Warzone, и един Господ знае какво още. Големи корпорации като activision вече притежават и патенти за системи, с които да насърчават купуването на микротранзакции в игрите си, чрез методи като изправянето на "безплатен" играч пред "кит" с всички купешки неща.
 + 
 +Решението е просто: препоръчва се избягването на такива игри.
 + 
 + 
 +[[Категория:Игри]]

Текуща версия

ИграйЗаБезПари, още наричано Play4Free или Free2Play по англичонски е един от основните начини за печелене на пари от симулатори на насилие. Идеята е, че хората не ви искат пари, за да участвате, но ви искат пари, ако вие искате да си вземете нещо по-силно и по-хубаво от на прадядо кремъклийката.
Учените са доказали, че ако давате пари за ИграйЗаБезПари игри, ще дадете повече пари, отколкото ако ги дадете за истински симулатор на насилие с еднократна такса.


С други думи: няма безплатен обяд

Или с по-други думи: ако продуктът е безплатен, ВИЕ сте всъщност продукта.


Към 2019-20 година вече виждаме големи поредици, които се възползват от този модел и тикат микротранзакции в игри. Fallout 76, Elder Scrolls: Blades, Калафдуте: Blops4 и Warzone, и един Господ знае какво още. Големи корпорации като activision вече притежават и патенти за системи, с които да насърчават купуването на микротранзакции в игрите си, чрез методи като изправянето на "безплатен" играч пред "кит" с всички купешки неща.

Решението е просто: препоръчва се избягването на такива игри.

Лични инструменти