Джава

от Всичко за 1 лев, свободната енциклопедия

(Разлики между версиите)
Версия от 12:42, 20 окт 2005
Guru (Беседа | приноси)
Deleted: Език за програмиране, който, според виден български учен (но не Преслав Наков), не може да си пръдне в крачола.
← Go to previous diff
Версия от 13:43, 20 окт 2005
Samael (Беседа | приноси)

Go to next diff →
Ред 1: Ред 1:
 +== Етимология ==
 +Според известната монография ''"Кюфтета и джуджета"'' на професор [[Юлиан Вучков]], названието на този език за програмиране идва от популярното [[Хасково|хасковско]] възклицание '''"Яваааааа !"'''.
 +
 +Според други, неизтрезнели източници, езикът (и негово название) водят произхода си от [[Извънземни|инопланетянина]] ''Джаба'', прочул се с малката си роля в нашумял филмов сериал, тип семейна драма.
 +
 +== Същината ==
Сред основните предимства на езика е фактът, че програмите, написани на '''Джава''', работят на всички възможни платформи. Това уникално решение на дизайнерите на езика е вдъхновено от по-раншното им откритие, че аналният [[секс]] работи на всички възможни полове. Сред основните предимства на езика е фактът, че програмите, написани на '''Джава''', работят на всички възможни платформи. Това уникално решение на дизайнерите на езика е вдъхновено от по-раншното им откритие, че аналният [[секс]] работи на всички възможни полове.
Все още не е практически установено, дали и програмистите, написани на '''Джава''' (виж [[Кибертрон]] ), работят също на всички възможни платформи (включително и нефтени такива). Все още не е практически установено, дали и програмистите, написани на '''Джава''' (виж [[Кибертрон]] ), работят също на всички възможни платформи (включително и нефтени такива).
 +== Къде да го открием ? ==
Поради ниската си ефективност '''Джава''' става официален програмен език и разговорен език на [[САП Лабс]], [[Сайънт]] и други водещи ИТ Ферми. Поради ниската си ефективност '''Джава''' става официален програмен език и разговорен език на [[САП Лабс]], [[Сайънт]] и други водещи ИТ Ферми.

Версия от 13:43, 20 окт 2005

Съдържание

Етимология

Според известната монография "Кюфтета и джуджета" на професор Юлиан Вучков, названието на този език за програмиране идва от популярното хасковско възклицание "Яваааааа !".

Според други, неизтрезнели източници, езикът (и негово название) водят произхода си от инопланетянина Джаба, прочул се с малката си роля в нашумял филмов сериал, тип семейна драма.

Същината

Сред основните предимства на езика е фактът, че програмите, написани на Джава, работят на всички възможни платформи. Това уникално решение на дизайнерите на езика е вдъхновено от по-раншното им откритие, че аналният секс работи на всички възможни полове.

Все още не е практически установено, дали и програмистите, написани на Джава (виж Кибертрон ), работят също на всички възможни платформи (включително и нефтени такива).

Къде да го открием ?

Поради ниската си ефективност Джава става официален програмен език и разговорен език на САП Лабс, Сайънт и други водещи ИТ Ферми.

Джава наследява машината на Тюринг и по този повод се изучава в Факултет по Математика и Информатика. Светлин Наков все още разсъждава върху връзката между Джава и машината на Тюринг и не е абсолютно сигурен дали става дума за наследяване или друга форма на полиморфизъм.

J2EE

J2EE платформата е разработена от водещите стажанти в Сън Майкросистемс, малко след като излиза книгата Design Patterns и те успешно реализират примерни програми за всяка страница от книгата. Така създаденият куп безсмислен код не може да намери приложение с години, докато Сън не решават да се ориентират към Уеб базирани решения. В този исторически момент маркетинговите специалисти от Сън, също така незавършили студенти, измислят фразата Application Server, която става нарицателно за купчината неработещи примерни програми.

Лични инструменти