Open Source

от Всичко за 1 лев, свободната енциклопедия

(Разлики между версиите)
Версия от 16:46, 27 окт 2005
83.97.31.61 (Беседа | приноси)

← Go to previous diff
Текуща версия
Samael (Беседа | приноси)

Ред 1: Ред 1:
-виж [[Големи глупости]]+[[а.к.а.]] обратното (отвореното, педераса) на ''Closed Source''.
-ака обратното (отвореното, педераса) на Closed Source.+Някъде го поназнайват и като ''Отровен Кот''.
 + 
 +Принципно означава Соурс, който държи на опън.
 + 
 + НЯмате право да се гегувате с отворения код!
 + --- Протестира Благовест Петров e-mail за връзка - eniac111@gmail.com
 + 
 +== Произход ==
 +ИстЕрията около '''Open Source'''(отворения код) започва с неугасващото желание на хората да "видят какво има вътре" в Нещото, Което са си купили. Разбира се, производителите всячески се борят срещу този естествен устрем на свободата чрез поставянето на лепенки за отпадане на гаранцията и всякакви други подли способи. Известно затруднение се получава, когато купувачите се опитват да видят какво има вътре в [[програмни продукти|програмните продукти]]. Там обикновено има една голяма кутия с дискове, понякога с цветна брошура. След инсталацията купувачът получава от един до няколко файла, които естествено разпалват любопитството му. Ето защо той иска да си ги ''отвори''. Оттам е дошла и идеята за отворения код.
 + 
 + "Абе аз като си купя консерва, очаквам да мога да си я отворя. Защо като си купя програма да не мога да сторя същото ?!"
 + -- [[Ахмед Мерчев]]
 + 
 +----
 +* виж [[Големи глупости]]
 +[[Категория:ИТ]]

Текуща версия

а.к.а. обратното (отвореното, педераса) на Closed Source.

Някъде го поназнайват и като Отровен Кот.

Принципно означава Соурс, който държи на опън.

НЯмате право да се гегувате с отворения код!
--- Протестира Благовест Петров e-mail за връзка - eniac111@gmail.com

Произход

ИстЕрията около Open Source(отворения код) започва с неугасващото желание на хората да "видят какво има вътре" в Нещото, Което са си купили. Разбира се, производителите всячески се борят срещу този естествен устрем на свободата чрез поставянето на лепенки за отпадане на гаранцията и всякакви други подли способи. Известно затруднение се получава, когато купувачите се опитват да видят какво има вътре в програмните продукти. Там обикновено има една голяма кутия с дискове, понякога с цветна брошура. След инсталацията купувачът получава от един до няколко файла, които естествено разпалват любопитството му. Ето защо той иска да си ги отвори. Оттам е дошла и идеята за отворения код.

"Абе аз като си купя консерва, очаквам да мога да си я отворя. Защо като си купя програма да не мога да сторя същото ?!"
  -- Ахмед Мерчев

Лични инструменти