Студена вода

от Всичко за 1 лев, свободната енциклопедия

(Разлики между версиите)
Версия от 11:11, 16 юни 2006
Stonemoderator (Беседа | приноси)
Водата е най-плътна при 4 оС
← Go to previous diff
Версия от 11:21, 16 юни 2006
Stonemoderator (Беседа | приноси)

Go to next diff →
Ред 1: Ред 1:
 +
 +== Факти ==
 +
 +
Всички знаем, че водата е най-плътна при 4 оС. Освен това обаче, има и редица други значими неща които трябва да се знаят за водата. Всички знаем, че водата е най-плътна при 4 оС. Освен това обаче, има и редица други значими неща които трябва да се знаят за водата.
 +
 +
 +== Дела и документи ==
 +
 +Още с откриването на огъня, човечеството се е натъкнало на ограничението, че водата не може да се нагрее над 100 оС. Това наред с крайната скорост на светлината е довело до депресивния елемент в поведението на ХОМО САПИЕНСа. Един ден обаче, подтиснат от тези ограничения, бедния инженер израснал в работническо семейстоДжон Сон, изобретил микровълновата печка и по този начин успял да счупи бариерата! По този начин вече водата можела да се нагрее и над крайно ограничените сто градуса.
 +
 +
 +== Битова физика ==
 +
 +Учените предполагат, че популярният идиом "пий една студена вода" идва от Габрово, и е резултат от решаването на оптимиззационната задача ''как да изпием най-много вода с най-малко глътки.'' Решението дошло след много практически експерименти и се основавало на минималния обем при ''онези'' 4 градуса по Целзии. '''НАЗДРАВЕ'''

Версия от 11:21, 16 юни 2006

Факти


Всички знаем, че водата е най-плътна при 4 оС. Освен това обаче, има и редица други значими неща които трябва да се знаят за водата.


Дела и документи

Още с откриването на огъня, човечеството се е натъкнало на ограничението, че водата не може да се нагрее над 100 оС. Това наред с крайната скорост на светлината е довело до депресивния елемент в поведението на ХОМО САПИЕНСа. Един ден обаче, подтиснат от тези ограничения, бедния инженер израснал в работническо семейстоДжон Сон, изобретил микровълновата печка и по този начин успял да счупи бариерата! По този начин вече водата можела да се нагрее и над крайно ограничените сто градуса.


Битова физика

Учените предполагат, че популярният идиом "пий една студена вода" идва от Габрово, и е резултат от решаването на оптимиззационната задача как да изпием най-много вода с най-малко глътки. Решението дошло след много практически експерименти и се основавало на минималния обем при онези 4 градуса по Целзии. НАЗДРАВЕ

Лични инструменти