Fun Committee

от Всичко за 1 лев, свободната енциклопедия

(Разлики между версиите)
Версия от 14:15, 5 мар 2013
Lisandro (Беседа | приноси)

← Go to previous diff
Версия от 14:24, 5 мар 2013
Lisandro (Беседа | приноси)

Go to next diff →
Ред 21: Ред 21:
За да стане всичко това в по-цивилизована форма, се въвеждат така наречените 'fun committees', които постепенно получават правомощията да задължават служителите да вършат неща, от които след това ИТ служителите и техните близки да се срамуват. Често снимки от мероприятията се публикуват на различни места в мрежата, за да се принудят служителите отново и отново да участват в поредната вакханалия. За да стане всичко това в по-цивилизована форма, се въвеждат така наречените 'fun committees', които постепенно получават правомощията да задължават служителите да вършат неща, от които след това ИТ служителите и техните близки да се срамуват. Често снимки от мероприятията се публикуват на различни места в мрежата, за да се принудят служителите отново и отново да участват в поредната вакханалия.
- 
-== Основни мероприятия == 
- 
-# Спамване на служители с имйели, заплашващи с предстоящи фън събития 
-# Закрити заседания, които в правене на магии, плетене на терлици и люпене на миналогодишни семки 
-# Насилствени мероприятия сред служителите, по повод определени празници или просто защото има бюджет за тормоз на служителите 
== Йерархия == == Йерархия ==
Ред 39: Ред 33:
Обикновените членове се наричат фънори (разговорно: фънкари) Обикновените членове се наричат фънори (разговорно: фънкари)
 +
 +== Основни мероприятия ==
 +
 +# Спамване на служители с имйели, заплашващи с предстоящи фън събития
 +# Закрити заседания, които в правене на магии, плетене на терлици и люпене на миналогодишни семки
 +# Насилствени мероприятия сред служителите, по повод определени празници или просто защото има бюджет за тормоз на служителите

Версия от 14:24, 5 мар 2013

Fun Committee (наречено още разговорно Фън Къмити; арабски: Будала сеир хамам; китайски: Фун Ку Ми Ти) е пара-секретна организация, основана в дадена ИТ фирма с цел тормоз и контрол на служителите, под привидната цел да организира забавни мероприятия за служителите на фирмата.

Съдържание

История

Според сведения от древния философ Платон, подобни организации за забавления имало още на митичния континент Атлантида. Платон смята, че след поредното грандиозно събитие, организирано от атлантския фън комитет, целият континент Атлантида потънал на дъното на океана.

В древен Рим е имало подобни групи за организиране на оргии.

Още в своята творба 'Consilium Festivus' (около 1460 г.) Томас де Торквемада излага идеите си за комитети, които да имат едновременно развлекателна и наказателна функция. По-късно тези идеи той реализира в Светата Инквизиция.

По време на режима на болшевиките, възникнали така наречените 'Веселые Комитеты'. Между Феликс Дзержински и Владимир Илич Ленин възникнал спор дали тези комитети трябва да практикува публични и закрити екзекуции.

Либийският диктатор Муамар Кадафи дава своя принос, като основата революционни пустинни комитети, чиито членове имали задължението да чистят тора от камилите.


Съвременен вариант

Със създаването и уедряването на ИТ фирмите по света в края на 20 век, възниква нуждата извращенията в тези фирми да се институционализират и структурират.

Очебийнo неадекватният и противоестествен живот на ИТ специалистите ги кара да приемат идеята, че е удачно да въведат практики за (често дори насилствено) забавление на работното място

За да стане всичко това в по-цивилизована форма, се въвеждат така наречените 'fun committees', които постепенно получават правомощията да задължават служителите да вършат неща, от които след това ИТ служителите и техните близки да се срамуват. Често снимки от мероприятията се публикуват на различни места в мрежата, за да се принудят служителите отново и отново да участват в поредната вакханалия.

Йерархия

Картинка:fun_com-zasedanie.jpg
Тайно направена снимка на заседание на фън комитет (в ритуални униформи) в ИТ фирма

Комитетът се предвожда от Велик Диаскедосократор - титлата е съставена от думите "диаскедаси" ("забавление") и "автократор" ("самодържец").

Обикновените членове се наричат фънори (разговорно: фънкари)

Основни мероприятия

  1. Спамване на служители с имйели, заплашващи с предстоящи фън събития
  2. Закрити заседания, които в правене на магии, плетене на терлици и люпене на миналогодишни семки
  3. Насилствени мероприятия сред служителите, по повод определени празници или просто защото има бюджет за тормоз на служителите
Лични инструменти