CV

от Всичко за 1 лев, свободната енциклопедия

(Разлики между версиите)
Версия от 07:31, 1 ное 2011
KYPBATA (Беседа | приноси)

← Go to previous diff
Версия от 07:32, 1 ное 2011
KYPBATA (Беседа | приноси)

Go to next diff →
Ред 11: Ред 11:
1.ЦВ-ито трябва да бъде написано на възможно най-старата версия на [[Уърд]] ,която програмистът успее да намери.Задължително се ползват всички възможни шрифтове, булети и специални ефекти несъвместими с новите версии на Уърд.Колкото по-нечетимо е за останалите програмисти и HR-ки - толкова му е по-голяма пишката. 1.ЦВ-ито трябва да бъде написано на възможно най-старата версия на [[Уърд]] ,която програмистът успее да намери.Задължително се ползват всички възможни шрифтове, булети и специални ефекти несъвместими с новите версии на Уърд.Колкото по-нечетимо е за останалите програмисти и HR-ки - толкова му е по-голяма пишката.
 +
2.Непременно се правят възможно най-много печатни грешки.Само човек с голяма пишка може да си позволи пренебрежително отношение към правописа. 2.Непременно се правят възможно най-много печатни грешки.Само човек с голяма пишка може да си позволи пренебрежително отношение към правописа.
 +
3.Отваря се [[Уикипедиа]] ,навигира се към [http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_programming_languages списъка с програмни езици] и всичките се копират в ЦВ-ъто.Всеки истински програмист може да програмира на всички програмни езици. 3.Отваря се [[Уикипедиа]] ,навигира се към [http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_programming_languages списъка с програмни езици] и всичките се копират в ЦВ-ъто.Всеки истински програмист може да програмира на всички програмни езици.
 +
4.Обяснява се не български колко добре се говори английски. 4.Обяснява се не български колко добре се говори английски.
 +
5.Изброяват се заболяванията на кучето на програмиста.И любимите храни на котката на програмиста. 5.Изброяват се заболяванията на кучето на програмиста.И любимите храни на котката на програмиста.
 +
6.Пише се писмо с предложения до някой екип разработващ ----успшен популярен [софтуер софтуерен] продукт.Примерно: 6.Пише се писмо с предложения до някой екип разработващ ----успшен популярен [софтуер софтуерен] продукт.Примерно:
"Абе мое ли да сложите едно патенце в десния горен ъгъл?" "Абе мое ли да сложите едно патенце в десния горен ъгъл?"
Независимо дали предложението бива прието или не , програмистът с чиста съвест пише в ЦВ-ъто,че е участвал в разработката на продукта.С подчертани букви и уголемен шрифт. Независимо дали предложението бива прието или не , програмистът с чиста съвест пише в ЦВ-ъто,че е участвал в разработката на продукта.С подчертани букви и уголемен шрифт.
 +
7.Създава нов проект в [сОрсфорж] или [гитхЪб].Вероятността да напише и един ред код там клони към Келвиновата нула ....., но! 7.Създава нов проект в [сОрсфорж] или [гитхЪб].Вероятността да напише и един ред код там клони към Келвиновата нула ....., но!
Вече гордо може да заяви ,че е менажирал опън сорс продукт. Вече гордо може да заяви ,че е менажирал опън сорс продукт.

Версия от 07:32, 1 ное 2011

Curriculumus Vitae

Древен славянски израз с приблизително значение - "кур като колона витае наоколо" - използван най вече при мерене на пишки .След завладяването на балканският полуостров от Римската империя навлиза в латинският с леко видоизмененото значение "курсът на животът е едно мерене на пишки".

Съвременният смисъл на думата предполага ,че ЦВ-ъто е (не)внимателно оформен документ, описващ колко голяма е пишката на даден програмист.Което разбира се често води до спорове кой е по-голям програмист.Най-често при подобен спор арбитрира HR-ка (HR-ките обичат големи пишки).


Правила при оформяне на ЦВ-итата


1.ЦВ-ито трябва да бъде написано на възможно най-старата версия на Уърд ,която програмистът успее да намери.Задължително се ползват всички възможни шрифтове, булети и специални ефекти несъвместими с новите версии на Уърд.Колкото по-нечетимо е за останалите програмисти и HR-ки - толкова му е по-голяма пишката.


2.Непременно се правят възможно най-много печатни грешки.Само човек с голяма пишка може да си позволи пренебрежително отношение към правописа.


3.Отваря се Уикипедиа ,навигира се към списъка с програмни езици (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_programming_languages) и всичките се копират в ЦВ-ъто.Всеки истински програмист може да програмира на всички програмни езици.


4.Обяснява се не български колко добре се говори английски.


5.Изброяват се заболяванията на кучето на програмиста.И любимите храни на котката на програмиста.


6.Пише се писмо с предложения до някой екип разработващ ----успшен популярен [софтуер софтуерен] продукт.Примерно:

 "Абе мое ли да сложите едно патенце в десния горен ъгъл?" 

Независимо дали предложението бива прието или не , програмистът с чиста съвест пише в ЦВ-ъто,че е участвал в разработката на продукта.С подчертани букви и уголемен шрифт.


7.Създава нов проект в [сОрсфорж] или [гитхЪб].Вероятността да напише и един ред код там клони към Келвиновата нула ....., но! Вече гордо може да заяви ,че е менажирал опън сорс продукт.

Лични инструменти